Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας στο Καρλόβασι επισκέφτηκε σήμερα Τρίτη, 16 Ιανουαρίου 2024, ο γεωπόνος κ. Οδυσσέας Φερεντίνος, Υπεύθυνος του Γραφείου Υδάτων Σάμου, της αποκεντρωμένης Διοίκησης Αιγαίου. Ο κ. Φερεντίνος μας εντυπωσίασε με την παρουσίαση που μας έκανε με θέμα το νερό που πίνουμε, για την ποιότητα του και όσα άλλα ζητήματα προκύπτουν γύρω από τη διάθεση του νερού στο νησί μας. Έμπειρος γνώστης των προβλημάτων της ύδρευσης, παρουσίασε με έγκυρο και εμπεριστατωμένο τρόπο το θέμα του νερού στο νησί της Σάμου και απάντησε σε πλήθος ερωτήσεων που δέχτηκε από τους εκπαιδευόμενους του σχολείου μας. Τον ευχαριστούμε για την παρουσίαση που μας έκανε και περιμένουμε σύντομα να τον δούμε και στο ΣΔΕ στο Βαθύ.